De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
16 °C
NW 1
 
files 9
35 km.
euro95
diesel
1,535
1,209
 
 

SNELNIEUWS

Vrijdag 3 september
do 11 mrt 2010, 05:30
| lees voor

Italië rouwt om Van Wood

Van onze correspondent
ROME -  De Nederlander Peter van Houten, in Italië bekend onder de artiestennaam Peter van Wood, is gisteren op 83-jarige leeftijd overleden in het Gemelli-ziekenhuis te Rome.

Peter van 'Wood' Houten

De Hagenaar ging in 1949 naar Rome, waar hij in de jaren vijftig en zestig als zanger met zijn gitaar met liedjes als 'Butta la chiave' ('Gooi de sleutel weg') een hoofdrol speelde in het Romeinse dolce vita-leven.

Hij maakte verscheidene platen en was goed bevriend met legendarische filmsterren als Anna Magnani. Van Wood trouwde in New York met een Perzische prinses, de nicht van de sjah, en later twee keer met een Italiaanse vrouw.

Nadat de Beatles en Rolling Stones opkwamen, lag zijn muziek uit de markt. Hij specialiseerde zich in de astrologie en werd de vaste astroloog van de belangrijkste Italiaanse televisiezender Rai Uno.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter